Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację - Rajd Krutyni

 

Gratka dla miłośników turystyki aktywnej. W sobotę 1 czerwca 2019 r. odbędą się Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację. Sprawdź się pieszo, rowerem i kajakiem.

Przejść przez tajemnicze leśne zakamarki i zarośla. Przepłynąć kajakiem mazurskie jeziora i rzeki. Przejechać rowerem mazurskie dukty, polany oraz łany zbóż. Do pomocy tylko mapa, kompas oraz siła własnego ciała i umysłu. Ruszyły przygotowania do czwartej edycji Mazurskich Ekstremalnych Zawodów na Orientację 2019.

Zapraszamy nie tylko duety, ale i singli. Podczas jednodniowej rywalizacji zawodnicy będą mieli do pokonania 25-120 km, zależnie od kategorii. Wydarzenie odbędzie się na terenie Miasta Mrągowo, Gminy Mrągowo i Gminy Piecki.

Organizatorzy zawodów na orientację przygotują cztery trasy:

Ekstremalna
Skrajnie wyczerpująca trasa, którą należy pokonać kajakiem, rowerem i pieszo. Propozycja dla osób, które chcą sprawdzić granice swojej wytrzymałości fizycznej.

Rekreacyjna
Doskonały przepis na wakacyjną przygodę na Mazurach, także w parach! To propozycja poznania regionu na rowerze, kajakiem i pieszo! Przygoda łącząca w sobie tajemnicę, emocję i adrenalinę!

Rowerowa
Odpowiedź na zew przygody i chęć odkrywania świata na dwóch kółkach. Zawodnik otrzymuje mapę i ma do pokonania trasę. Tylko determinacja i chęć zwycięstwa doprowadzi go do mety. Idealna propozycja sprawdzenia swoich możliwości w mazurskim terenie GŁÓWNIE na rowerze!

Piesza
Trasa skierowana do miłośników wędrówek. Pozwala w niebanalny sposób z mapą i kompasem w ręku spędzić aktywnie czas na łonie mazurskiej natury. To również nieszablonowa możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i hartu ducha. Ta część zawodów odbędzie się w Mrągowie i okolicach.

Wszystkie trasy będą zawierać etap – biegu (piechotą) na orientację, podczas którego zadaniem zawodników będzie odnalezienie punktów kontrolnych. Którędy uczestnicy rajdu pokonają dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od ich: sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii.

Baza rajdu będzie mieściła się w Mrągowie. Nowością jest możliwość startu indywidualnie! Regulamin MEZnO oraz komunikaty techniczne będą zamieszczane na bieżąco.

Nie czekaj! Zmierz się z własnymi słabościami, dąż do celu bez względu na pogodę, teren, znajomość mapy. Zgłoś siebie lub drużynę na MEZnO!

Organizator główny: Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie Masz pytanie? Zadzwoń: +48 89 742 34 67 lub kierownik@it.mragowo.pl

facebook
pinterest